FESTIVALOVÉ PÓDIUM

Každý den, počínaje pondělím 24. srpna až do soboty 29. srpna bude v krásném historickém centru města Chrudimi čekat zajímavý hudební program. Každý podvečer na Resselově náměstí bude věnován jinému hudebnímu žánru, počínaje swingem až po klasickou hudbu, třeba i neklasickém pojetí.

Cílem Festivalového pódia není nabídnout přehlídku populárních jmen a tváří, ale představení skvělých interpretů regionu, jejichž existence a umění zůstává mnohým utajeno.

PROGRAM

Banda di Feste

Konzervy nejsou konzervy

Slavnostní zahájení ve znamení souboru Banda di Feste z Pardubické konzervatoře! Komorní dechovka Konzervatoře Pardubice hraje „dechovkový“ repertoár s velkou dávkou profesionální interpretace na vysoké umělecké úrovni.

Pondělí 24. 8.

17.00

Velký koncert žáků ZUŠ Chrudim

Tradice hudební školy v Chrudimi začala v roce 1956. Základní uměleckou školu navštěvuje přes 1000 žáků, ve škole působí úspěšný Taneční a dechový orchestr a pěvecký sbor Fiori Cantanti. žáci školy pod vedením svých pedagogů absolvují ročně přes 130 koncertů a vystoupení. Jsme národem muzikantů a že tomu bude tak i na dále, o tom se přijďte přesvědčit na Resselovo náměstí v Chrudimi.

Úterý 25. 8.

17.00

Kytara – klasika nebo rock?

Od klasiky po rock. Od klasické kytary přes western kytaru až k elektrickému nástroji. Dvojice kytarových virtuosů Jan Čonka a Antonín Pevala, společně se zpěvačkami Lucií Strejcovou a Eliškou Urbanovou, publiku předvedou ty nejznámější skladby všech žánrů, ve kterých má kytara své nenahraditelné místo.

Středa 26. 8.

17.00

Pink Elefant & Bumblebass aneb 8x kontrabas na jednom pódiu

Osm kontrabasů a fagot na jednom pódiu. Je libo Bacha nebo metal? Žádný problém, basa přece umí každou muziku!

Čtvrtek 27. 8.

17.00

The Backway – Rock and Roll!!!

Roztančíme náměstí? Nejdříve Kaťáčci a následně skupina The Backway zahrají k poslechu i k tanci!

Pátek 28. 8.

17.00

Hozený klobouk

Ivan Baborák a Vanda Vávrová přinášejí své tradiční chrudimské talk show na Festivalové pódium. Jejich hosty budou spisovatelé Petr Boček a Josef Sedlák. Skvělou hudbu zajistí Jindřich Černohorský s doprovodnou skupinou. A na posluchače  čeká i další  hudební překvapení.

Sobota 29. 8.

17.00

Průvodní slovo budou mít již tradičně Tereza Benešová a Pavlína Vladyková.

Pavlína se hudbě věnuje od svých 7 let. Nejdříve začala hrát v chrudimské ZUŠ na kytaru, později se přidal sborový zpěv a v neposlední řadě to byl i Taneční a dechový orchestr, kde zpívá dodnes.

Tereza, aktuálně studentka chemie, se věnuje hudbě s nasazením, hraje na akordeon, zpívá ve Sboru Univerzity Karlovy a v Tanečním a dechovém orchestru ZUŠ Chrudim.

© 2019 Zlatá Pecka

Hudební festival Zlatá Pecka je zapsán jako významná událost do dokumentu Tvář Pardubického kraje.

Záštitu Festivalu Zlatá Pecka 2020 udělil hejtman Pardubického kraje pan Martin Netolický.

Festival se koná za podpory:

Camerata_logo.gif
Logo_RGB.png