FESTIVALOVÉ PÓDIUM

Počínaje pondělím 23. srpna až do neděle 29. srpna, bude každý podvečer od 17.00 hodin na historickém Resselově náměstí v samém centru města Chrudimi čekat na posluchače a diváky zajímavý hudební program.  Cílem Festivalového pódia není podbízet se přehlídkou populárních jmen a tváří, ale představit skvělé umělce z domácího regionu. Díky bohaté hudební tradici je opravdu co nabídnout.

PROGRAM

Banda di Feste

Veselá partička muzikantů, která se netrápí žánrovými barierami nebo předsudky. Bigband Pardubické konzervatoře, sestavený z výborných muzikantů, hraje s chutí a elánem repertoár, který potěší všechny posluchače.

Pondělí 23. 8.

17.00

Gala odpoledne se ZUŠ Chrudim

Chrudim – město hudby! Přijďte se přesvědčit, že tomu tak bude i nadále. Místní Základní umělecká škola má přes tisíc žáků a její tradice začala v roce 1956.

Úterý 24. 8.

17.00

Cirkus Blues Chrudim

Sestava hrající hudbu na pomezí rocku a blues, disponující vlastní nápaditou a kvalitní tvorbou.

Středa 25. 8.

17.00

Talentissimo

I ti nejmenší musí být slyšet! Mimořádně talentované děti z projektu Talentissimo slyšet jsou na pódiích společně s velkými a vyhlášenými orchestry, sbírají ceny na soutěžích a festivalech.

Čtvrtek 26. 8.

17.00

Rebeka + Kevin + Robin

Potkali se náhodou. Jsou skvělí, jsou z Pardubic, hrají a zpívají dokonale a nikdo je nezná!

Pátek 27. 8.

17.00

TALK SHOW S ALEŠEM CIBULKOU

Talk Show Aleše Cibulky, který si stejně jako v minulých letech, pozve na pódium hudební a umělecké osobnosti z regionu společně s Dagmar Peckovou a účinkujícími na Hudebním festivalu Zlatá Pecka. Můžete se těšit na zajímavé hosty: Zakladatele The Tap Tap Orchestru Šimona Ornesta, spisovatelku Michalu Zindelovou, akademického malíře Borise Jirků, letošního speciálního hosta festivalu mezzosopranistku Marii Svobodovou, zástupce chrudimského hudebního prostředí, dirigenta a ředitele místní Základní umělecké školy Martina Profouse a dvanáctiletou klavíristku s mezinárodním renomé Noru Lubbadovou.

Sobota 28. 8.

11.00

Hozený klobouk

Ivan Baborák a Vanda Vávrová přinášejí své tradiční chrudimské talk show na Festivalové pódium. Jejich hosty budou literáti a básníci Lenka Faltejsková, David Macháček, Marcel Kříž a bluesman, excelentní hráč na foukací harmoniku Matěj Ptaszek se svojí skupinou Bužma Khýr.

Sobota 28. 8.

17.00

Corpulent Provocateur

Jsou z Chrudimi a Pardubic, nahrávají v Londýně a hrají skvěle! Alt rockové trio přináší na pódium hudbu, která je syntézou syrového a výbušného grunge a ohnivého funku s psychedelickými prvky.

Neděle 29. 8.

17.00

N81_4074.JPG