• Zlatá pecka

Atraktivní změna v programu festivalu Zlatá Pecka!


Z představení Rusalenka

Atraktivní a divácky vděčné představení dětské verze Dvořákovy a Kvapilovy Rusalky s názvem Rusalenka uvede festival 28.8. ve Východočeském divadle Pardubice namísto původně plánovaného představení Smaragdové destičky. Představení v provedení souboru Dětské opery Praha bude jistě velkým zážitkem pro děti i dospělé.

Dagmar Pecková, zakladatelka Festivalu Zlatá Pecka: “Jsem moc ráda, že pro festival a jeho publikum se nám podařilo zajistit tak skvělé představení. Navíc výborně zapadá do dramaturgického plánu letošního festivalu, který je věnován dílu Antonína Dvořáka a zejména jeho Rusalce!“

Představení uvedlo Národní divadlo k životnímu jubileu vynikající pěvkyně Jiřiny Markové Krystlíkové, která svoji uměleckou kariéru spojila v roce 1978 s Operou Národního divadla a více než dvacet let se uplatňovala v těch nejvýznamnějších rolích na jeho scéně. Paní Jiřina Marková Krystlíková je zakladatelkou souboru Dětská opera Praha (1999), souboru dětských a mladých sólistů studujících zpěv. Soubor se svým širokým repertoárem úspěšně vystoupil na festivalech Pražské jaro nebo Smetanova Litomyšl, pravidelně učinkuje na Nové scéně Národního divadla. Jeho vystoupení mohli vidět a slyšet diváci v Itálii, Německu a Rakousku.

Co říká Jiřina Marková Krystlíková o představení: „K opeře Rusalka mám velice zvláštní vztah plný pokory ke geniální hudbě Antonína Dvořáka a ctím klasické provedení. Jak tu nádhernou operu zpřístupnit dětem, které nezvládnou ještě tak dlouhé představení, jsem řešila několik let! V Rusalce jsem zpívala 1. žínku, Rusalku a Cizí kněžnu, natočila s Českou filharmonií Kuchtíka… a teď se objevím v Ježibabě!“

Vstupenky v ceně 290 Kč pro dospělého diváka a 220 Kč pro děti do 15 let je možné objednat jak prostřednictvím běžného předprodeje Východočeského divadla Pardubice, tak i u společnosti TICKETMASTER.

© 2019 Zlatá Pecka

Hudební festival Zlatá Pecka je zapsán jako významná událost do dokumentu Tvář Pardubického kraje.

Záštitu Festivalu Zlatá Pecka 2020 udělil hejtman Pardubického kraje pan Martin Netolický.

Festival se koná za podpory:

Camerata_logo.gif
Logo_RGB.png