• Zlatá pecka

Atraktivní změna v programu festivalu Zlatá Pecka!


Z představení Rusalenka

Atraktivní a divácky vděčné představení dětské verze Dvořákovy a Kvapilovy Rusalky s názvem Rusalenka uvede festival 28.8. ve Východočeském divadle Pardubice namísto původně plánovaného představení Smaragdové destičky. Představení v provedení souboru Dětské opery Praha bude jistě velkým zážitkem pro děti i dospělé.

Dagmar Pecková, zakladatelka Festivalu Zlatá Pecka: “Jsem moc ráda, že pro festival a jeho publikum se nám podařilo zajistit tak skvělé představení. Navíc výborně zapadá do dramaturgického plánu letošního festivalu, který je věnován dílu Antonína Dvořáka a zejména jeho Rusalce!“

Představení uvedlo Národní divadlo k životnímu jubileu vynikající pěvkyně Jiřiny Markové Krystlíkové, která svoji uměleckou kariéru spojila v roce 1978 s Operou Národního divadla a více než dvacet let se uplatňovala v těch nejvýznamnějších rolích na jeho scéně. Paní Jiřina Marková Krystlíková je zakladatelkou souboru Dětská opera Praha (1999), souboru dětských a mladých sólistů studujících zpěv. Soubor se svým širokým repertoárem úspěšně vystoupil na festivalech Pražské jaro nebo Smetanova Litomyšl, pravidelně učinkuje na Nové scéně Národního divadla. Jeho vystoupení mohli vidět a slyšet diváci v Itálii, Německu a Rakousku.

Co říká Jiřina Marková Krystlíková o představení: „K opeře Rusalka mám velice zvláštní vztah plný pokory ke geniální hudbě Antonína Dvořáka a ctím klasické provedení. Jak tu nádhernou operu zpřístupnit dětem, které nezvládnou ještě tak dlouhé představení, jsem řešila několik let! V Rusalce jsem zpívala 1. žínku, Rusalku a Cizí kněžnu, natočila s Českou filharmonií Kuchtíka… a teď se objevím v Ježibabě!“

Vstupenky v ceně 290 Kč pro dospělého diváka a 220 Kč pro děti do 15 let je možné objednat jak prostřednictvím běžného předprodeje Východočeského divadla Pardubice, tak i u společnosti TICKETMASTER.