• Zlatá pecka

Daniel Matoušek mladým rezidenčním umělcem 6. ročníku Hudebního festivalu Zlatá Pecka


Tenorista Daniel Matoušek patří mezi výrazné mladé umělce na české operní scéně. Pravidelně hostuje v Národním divadle v Praze, Státní opeře Praha, Národním divadle Brno, Moravském divadle Olomouc, Severočeském divadle Ústí nad Labem, Divadle J. K. Tyla v Plzni, Jihočeském divadle v Českých Budějovicích, Divadle F. X. Šaldy v Liberci a Opernhaus Magdeburg. Za roli Nadira v Bizetově opeře Lovci perel v Moravském divadle Olomouc získal širší nominaci na Cenu Thálie 2020.


V uplynulých sezónách účinkoval na festivalech MHF Český Krumlov, Opera Classica Europa v Německu a v open air produkci Rusalky společnosti RUN OPERUN. V roce 2019 se zúčastnil festivalu iSING v Číně, kam byl vybrán z 2500 zpěváků z celého světa a se světovými dirigenty a korepetitory z mezinárodních operních scén připravil celkem 2 představení, 6 koncertů a 2 televizní natáčení. Muzikálovému publiku se představil v produkci Fantoma opery v Goja Music Hall, kde ztvárnil roli Ubalda Piangiho.


V programu Hudebního festivalu Zlatá Pecka 2022 dostane Daniel příležitost vystoupit v Mozartově Spatzenmesse a při otevíracím koncertu Fenomén Amadeus. Dále svou aktivní účastí podpoří koncerty Pěvissimo v Chrudimi a České Třebové nebo vystoupení klavírního tria Euterpé v Holicích.