• Zlatá pecka

Devátý festivalový den – neděle 1. září 2019


Kontrabasové kvarteto Bumblebass

Čtyři kontrabasy a pánové Ondřej Sejkora, Jan Hrubeš, Petr Páviček a Jindřich Konvalinka aneb Bumblebass. Mladí hosté Festivalového pódia opět potvrdili, že sázka na talentované hudebníky z regionu se vyplatila, klasika i rock v jejich podání zněly opravdu jinak, než jak se s těmito žánry posluchači běžně setkávají. Takže během posledního programového dne na Festivalovém podiu zazněla i slavná Mama Said od slavné Metallici.


Pippichovo divadlo v Chrudimi přivítalo legendární Studio Ypsilon v té nejsilnější herecké sestavě! A jaký jiný titul mohl být na řadě, téměř na závěr letošního ročníku festivalu, než Dvořákova Rusalka! Vyprodané divadlo, výborná nálada a herecký koncert hvězdné herecké party.


Festival Zlatá Pecka jde do finále, v pondělí jej zakončí představení Studia Ypsilon Carmen y Carmen s Bárou Hrzánovou a Dagmar Peckovou v hlavních rolích. Představení, bez kterého si Festival Zlatá Pecka již nelze představit. Představení, ve kterém Dagmar Pecková svým osobitým způsobem bourá vžité představy o operních děvách tím, že je vlastně potvrzuje. Prostě Ypsilonka!

Představení je vyprodané. Tomu, na koho už se lístky nedostaly, můžeme jen vzkázat: „Tak snad za rok!“.

© 2019 Zlatá Pecka

Hudební festival Zlatá Pecka je zapsán jako významná událost do dokumentu Tvář Pardubického kraje.

Záštitu Festivalu Zlatá Pecka 2020 udělil hejtman Pardubického kraje pan Martin Netolický.

Festival se koná za podpory:

Camerata_logo.gif
Logo_RGB.png