• Zlatá pecka

Devátý festivalový den – neděle 1. září 2019


Kontrabasové kvarteto Bumblebass

Čtyři kontrabasy a pánové Ondřej Sejkora, Jan Hrubeš, Petr Páviček a Jindřich Konvalinka aneb Bumblebass. Mladí hosté Festivalového pódia opět potvrdili, že sázka na talentované hudebníky z regionu se vyplatila, klasika i rock v jejich podání zněly opravdu jinak, než jak se s těmito žánry posluchači běžně setkávají. Takže během posledního programového dne na Festivalovém podiu zazněla i slavná Mama Said od slavné Metallici.


Pippichovo divadlo v Chrudimi přivítalo legendární Studio Ypsilon v té nejsilnější herecké sestavě! A jaký jiný titul mohl být na řadě, téměř na závěr letošního ročníku festivalu, než Dvořákova Rusalka! Vyprodané divadlo, výborná nálada a herecký koncert hvězdné herecké party.


Festival Zlatá Pecka jde do finále, v pondělí jej zakončí představení Studia Ypsilon Carmen y Carmen s Bárou Hrzánovou a Dagmar Peckovou v hlavních rolích. Představení, bez kterého si Festival Zlatá Pecka již nelze představit. Představení, ve kterém Dagmar Pecková svým osobitým způsobem bourá vžité představy o operních děvách tím, že je vlastně potvrzuje. Prostě Ypsilonka!

Představení je vyprodané. Tomu, na koho už se lístky nedostaly, můžeme jen vzkázat: „Tak snad za rok!“.