• Zlatá pecka

Festival aktuálně!


Festival Zlatá Pecka

Po úspěšném průběhu letního Festivalového pódia se blíží termín zahájení hlavního programu 4. ročníku Hudebního festivalu Zlatá Pecka. Zřejmě nikomu není třeba vysvětlovat, že pro pořadatele poměrně rozsáhlé akce není současná situace jednoduchá. Všechny smlouvy s umělci a technickým zabezpečením jsou uzavřeny, v omezené míře byla odstartována i reklamní kampaň, probíhá prodej vstupenek.


Dagmar Pecková: “ Nechceme se zabývat tím, nakolik jsou současná omezení a restrikce koncertů odůvodněné, náš názor nakonec na situaci nic nezmění. Pokračujeme v přípravách, a pokud to bude jen trochu možné, tak festival proběhne podle zveřejněného programu. Pochopitelně, že jsme připraveni i na variantu, že konání hudebních produkcí bude zablokováno i na delší, než v současné době prezentované období, a že budeme muset divákům vracet vstupné. Chceme však vydržet do poslední možné chvíle, rušit nyní plánovaná vystoupení bychom nepovažovali za korektní jak vůči divákům, kteří nám projevují svoji přízeň, tak i vůči mým uměleckým kolegům.“


První festivalovou akcí by měla být 31. října vernisáž výstavy Cesta kolem světa s Galerií La Femme, slavnostní zahájení je naplánováno na neděli 1. listopadu v Kostele Nanebevzetí Panny Marie v Chrudimi. Bude se jednat o - v oblasti liturgie zcela jedinečný projekt - řeckokatolický bohoslužebný obřad - tzv. Liturgii sv. Jana Zlatoústého. V chrámu zazní skladby Josefa Bohuslava Foerstra, Petr Iljiče Čajkovského a Sergeje Rachmaninova.


Hlavní část Hudebního festivalu Zlatá Pecka má na programu 14 akcí, z toho dvě výstavy a jednu filmovou projekci.Během letního projektu Festivalové pódium se v šesti programových dnech představilo chrudimskému publiku celkem 16 sólistů a hudebních uskupení.