• Zlatá pecka

Netradiční předehra festivalu v chrudimském letním kině

Aktualizováno: 19. 8. 2019


Dagmar Pecková zve do Letního kina "Leťák"

Oblíbenému chrudimskému letnímu kinu Leťák je 60 let. Našemu Festivalu Zlatá Pecka jsou roky tři. Tedy vlastně ještě tak úplně nejsou. Ráda bych všechny chrudimáky i přespolní pozvala na trochu netradiční předehru našeho Festivalu Zlatá Pecka 2019. A ta se odehraje právě v Letním kinu „Leťák“, které díky místním nadšencům rozdává radost filmovým fanouškům z Chrudimi i okolí. Věk tedy mají naše projekty rozdílný, ale co máme společné je chuť udělat něco pro lidi kolem sebe, tak snad to půjde dohromady. Když už jsme u toho počítání roků, jako dítě a teenager jsem do Leťáku hrozně ráda chodila. Představení byla pro mě tehdy velmi tajemná a dobrodružná. Jsem ráda, že se po letech mohu do kina svého dětství a mládí opět vrátit.


V úterý 20. srpna od 21.00 hodin v tomto již historickém filmovém stánku proběhne projekce digitálně restaurovaného filmu Rusalka, režiséra Petra Weigla z roku 1977. V roli Rusalky na plátně uvidíte skvělou Magdu Vašáryovou, pěvecký part nazpívala Gabriela Beňačková. V dalších rolích potom budete moci vychutnat takové herecké a pěvecké hvězdy, jako je Přemysl Kočí, Peter Dvorský, Jaroslava Adamová.


A tak vás zvu, nenechte si ujít krásnou a romantickou filmovou podívanou pod otevřenou oblohou! Můžeme si třeba i zcela neformálně promluvit o přípravě letošního ročníku Festivalu Zlatá Pecka, který na plné obrátky odstartuje v neděli 25. srpna v 19.00 hodin v Kostele Nanebevzetí Panny Marie v Chrudimi.


Abych nezapomněla, frak není potřeba, vstupné se na filmovou Rusalku ani do kostela nevybírá, Leťáci mají pro své diváky připravené deky, náš spolek Zlatá Pecka pláštěnky. Pokud máte ve svém okolí někoho, kdo by rád filmovou Rusalku viděl, ale jeho zdravotní kondice nebo třeba věk mu neumožňuje takhle večer do kina vyrazit, a vy mu nemůžete zajistit dopravu, dejte nám zprávu. Náš reklamní partner Auto Mercia může vyslat festivalové auto - s tímhle prosím rozumně, pochopitelně, že kapacita téhle přepravy není neomezená.