• Zlatá pecka

Osmý festivalový den – sobota 31. srpna 2019


Dagmar Pecková a Hradišťan Jiřího Pavlici

Dagmar Pecková a mladé talenty! Projekt, který se prolíná děním Festivalu Zlatá Pecka. Během dopoledního happeningu na Resselově náměstí v Chrudimi dostala opět prostor i geniální Klárka Gibišová, při odpoledním programu zahrál svoje excelentní kytarová sóla třináctiletý Kevin Gaspar z Pardubic.


Dopolední happening ve znamení znamenitého výkonu Aleše Cibulky přilákal na Resselovo náměstí přes tři sta padesát diváků a ti se vskutku dobře bavili elegantním humorem přítomných diskutujících.


Odpolední dvojkoncert v Zámeckém parku v Mikulovicích zahájil, pod taktovkou Martina Profouse, Chrudimský komorní symfonický orchestr. Publikum odměnilo jak orchestr, tak i vystupující sólisty Dagmar Peckovou a Kubu Kubína nadšeným potleskem. Když Aleš Cibulka, který oba koncerty doprovázel slovem, pronesl: „Které město má tak skvělý orchestr, složený z úředníků, učitelů, studentů, lékařů a dalších profesí!“, dostalo se mu repliky z publika: “Které město má Martina Profouse!“


DAGMAR PECKOVÁ a legendární skupina HRADIŠŤAN! Výkony interpretů, nádherné prostředí parku a počasí, skvělý zvuk a poučené a hudebně kultivované chrudimské publikum! Jednoduše zážitek!


Co čeká na příznivce a návštěvníky Festivalu Zlatá Pecka v příštích dnech?

Nedělní Festivalové podium bude ve znamení čtyř znamenitých kontrabasistů, uskupení, které si říká BUMBLEBASS. Málo kdo asi slyšel koncert, na kterém hrají čtyři kontrabasy. Takže navštivte nedělní Resselovo náměstí, čeká vás perfektní kontrabasová show.


Pippichovo divadlo v Chrudimi bude hostit poslední dvě představení Festivalu Zlatá Pecka, obě z repertoáru divadla Studio Y. Neděle bude ve znamení velmi osobitého pojetí Dvořákovi Rusalky, v pondělí bude festival zakončen představením Carmen y Carmen s Bárou Hrzánovou a Dagmar Peckovou v hlavních rolích.