• Zlatá pecka

Pátý festivalový den – středa 28. srpna 2019

Aktualizováno: 31. 8. 2019


Marie Svobodová na Festivalovém podiu

Středa ve znamení klasického zpěvu

Jedno ze zásadních představení Festivalu Zlatá Pecka Rusalenka v pardubickém Východočeském divadle jsme očekávali s velkým napětím, prodá se v srpnovém termínu operní představení pro děti, byť v atraktivním nastudování, a přijmou dětští diváci pro ně přece jen nezvyklý žánr? Výsledek? Přes tři sta prodaných míst a nadšené ovace publika! Paní Dagmar Pecková měla pro nejmenší zpěváčky připravené bílé růže, rozloučení s malými vystupujícími proběhlo ve velmi dojemném duchu


Pro diváky pro diváky Festivalového podia v Chrudimi jsme připravili skvělé překvapení. Před skupinou Strunovrat vystoupila jedna z účastnic Interpretačních kurzů Dagmar Peckové, neuvěřitelně talentovaná a hlasově mimořádně vybavená pěvkyně Marie Svobodová. Její provedení částí árie ze slavné opery CARMEN nadchlo přítomné diváky.


Marie Svobodová bude jedním z účinkujících Velkého večerního koncertu v nádherném sále Muzea v Chrudimi, program bude slovem doprovázet známá herečka a chrudimská rodačka Jana Trojanová a to společně s Dagmar Peckovou. Představení začíná v 18.00 hodin a vstupenky jsou dosud k dispozici jak v síti TICKETMASTER a předprodejních místech, tak i přímo před představením v Chrudimském Muzeu.


Další dějství úspěšného projektu Festivalového podia bude ve znamení vystoupení nejmladších chrudimských hudebníků! Chrudim je bezesporu městem hudby, že tomu tak bude i nadále se přijďte přesvědčit dnes v 17.00 hodin na Resselovo náměstí v Chrudimi, čeká na vás Velký koncert žáků Základní umělecké školy v Chrudimi.