• Zlatá pecka

Pátý festivalový den – středa 28. srpna 2019

Aktualizace: 31. srp 2019


Marie Svobodová na Festivalovém podiu

Středa ve znamení klasického zpěvu

Jedno ze zásadních představení Festivalu Zlatá Pecka Rusalenka v pardubickém Východočeském divadle jsme očekávali s velkým napětím, prodá se v srpnovém termínu operní představení pro děti, byť v atraktivním nastudování, a přijmou dětští diváci pro ně přece jen nezvyklý žánr? Výsledek? Přes tři sta prodaných míst a nadšené ovace publika! Paní Dagmar Pecková měla pro nejmenší zpěváčky připravené bílé růže, rozloučení s malými vystupujícími proběhlo ve velmi dojemném duchu


Pro diváky pro diváky Festivalového podia v Chrudimi jsme připravili skvělé překvapení. Před skupinou Strunovrat vystoupila jedna z účastnic Interpretačních kurzů Dagmar Peckové, neuvěřitelně talentovaná a hlasově mimořádně vybavená pěvkyně Marie Svobodová. Její provedení částí árie ze slavné opery CARMEN nadchlo přítomné diváky.


Marie Svobodová bude jedním z účinkujících Velkého večerního koncertu v nádherném sále Muzea v Chrudimi, program bude slovem doprovázet známá herečka a chrudimská rodačka Jana Trojanová a to společně s Dagmar Peckovou. Představení začíná v 18.00 hodin a vstupenky jsou dosud k dispozici jak v síti TICKETMASTER a předprodejních místech, tak i přímo před představením v Chrudimském Muzeu.


Další dějství úspěšného projektu Festivalového podia bude ve znamení vystoupení nejmladších chrudimských hudebníků! Chrudim je bezesporu městem hudby, že tomu tak bude i nadále se přijďte přesvědčit dnes v 17.00 hodin na Resselovo náměstí v Chrudimi, čeká na vás Velký koncert žáků Základní umělecké školy v Chrudimi.

© 2019 Zlatá Pecka

Hudební festival Zlatá Pecka je zapsán jako významná událost do dokumentu Tvář Pardubického kraje.

Záštitu Festivalu Zlatá Pecka 2020 udělil hejtman Pardubického kraje pan Martin Netolický.

Festival se koná za podpory:

Camerata_logo.gif
Logo_RGB.png