• Zlatá pecka

Sedmý festivalový den – pátek 30. srpna 2019

Aktualizováno: 1. 9. 2019


Dagmar Pecková a mladé talenty

Ani sedmý den Zlatá Pecka nevěnovala odpočinku!!

Dagmar Pecková a mladé talenty! Tak zněl název dalšího pokračování koncertů věnovaných nadějím české hudby. Ve svém brilantním průvodním slovu slavná pěvkyně použila citát: “Talent ví, co chce, génius ví, co musí“. V Synagoze v Heřmanově Městci se diváci potkali s malými genii hudby violoncellistkou Naďou Strnadovou (2009), houslistou Vilémem Jirsou (2006), klavíristkou Klárou Gibišovou (2010), klarinetistou Janem Bostlem (2004) a Tomášem Benediktem Sršněm. Vyprodaná Synagoga odměňovala výkony malých hudebních géniů nadšeným potleskem, koncert měl opět strhující spád a jeho vyvrcholení se zasloužily závěrečné písňové ukázky, kdy Dagmar Peckovou doprovodila vždy trojice malých hudebníků ve skladbách Antonína Dvořáka a Leoše Janáčka.


Trio NEBIONE aneb Kontrabas, klávesy, housle aneb klasika neklasicky v podání tria invenčních instrumentalistů Milady Šulcové & Ondřeje Sejkory & Jiřího Kožnara na Festivalovém podiu festivalu. Příjemné vystoupení, krásné letní atmosféra, architektura chrudimského hlavního náměstí a spokojení diváci!


Sobotní dopoledne bude ve znamení talk show pod názvem DOPOLEDNÍ HAPPENING s Alešem Cibulkou. Společně s ním budou diskutovat Dagmar Pecková, Tomáš Židek, Jiří Pavlica, profesor Radkin Honzák, Jan Jiráň a malý hudební génius Klárka Gibišová. Takže se diváci mohou těšit na dopoledne plné nejen humoru, hudební vložky obstarají slavná operní pěvkyně Dagmar Pecková, dnes již legenda ve svém oboru Jiří Pavlica a geniální talent, osmiletá klavíristka Klárka Gibišová.

Dopolední happening začíná v 10.00 hodin.


DAGMAR PECKOVÁ společně s Chrudimskou komorní filharmonií a slavnou skupinou HRADIŠŤAN zajistí náplň sobotního hudebního odpoledne v Zámeckém Parku v Medlešicích. Obě hudební uskupení je zbytečné představovat, na diváky prostě čeká velký hudební zážitek!!! Začátek představení je v 15.00 hodin.