PROGRAM

Pecka v dubnu

19.00 Chrudim Muzeum - Fibichův sál           

DASHA A BIG BAND Chrudim

Dagmar Pecková a BIG BAND Chrudim společně pozvali na tradiční jarní koncert populárního chrudimského uskupení skvělou zpěvačku Dashu. Absolventka Státní konzervatoře v Praze a Berklee College of Music v americkém Bostonu, sólově vystupuje v televizních pořadech a koncertuje s kapelou Pajky Pajk a Moondance Orchestra. Na svém kontě má několik symfonických projektů s Martinem Kumžákem, například Dasha symphony, Oratorium Svatého Václava nebo Michael Jackson Symphony. Ztvárnila titulní roli v muzikálu Popelka, Ofélii v české i anglické verzi muzikálu Hamlet, Miu v Galileovi, postavu židovské dívky Rebeky v muzikálu Golem. Zahrála si role Angeliky a Mony Lisy ve stejnojmenných muzikálech, Katariny i Carmen v alternaci s Lucií Bílou v muzikálu Carmen. Vidět ji stále můžete na prknech Hudebního divadla Karlín v muzikálu Eltona Johna Aida, v hlavní roli muzikálů Janka Ledeckého Bonie and Clyde, Jago a Galileo. Za roli Máří Magdaleny v muzikálu Jesus Christ Superstar se stala držitelkou ceny Thálie za rok 2010.

 

Účinkuji:

Dasha

BIG BAND Chrudim

dirigent Martin Profous

host představení Dagmar Pecková

Čtvrtek 8. 4. 2021

 

20.00 Chrudim R Klub

VASILŮV RUBÁŠ A DAGMAR PECKOVÁ JAKO HOST

Folk-reggae-punkové duo ve složení Filip „Vasilděda“ Novák (kytara, akordeon, zpěv) a Petr „Ruby“ Rubáš (perkuse, zpěv) objevila Dagmar Pecková na hudebním festivalu v Českém Krumlově. První polovinu dua tvoří Filip Vasilděda Novák, který také vystupuje s kapelou Basta Fidel a prošel řadou dalších uskupení (Banditos,Bůhví, Parajazz). Je autorem převážné většiny písní a kromě zpěvu obsluhuje akordeon a akustickou kytaru. Druhou polovinou dvojice je Petr Ruby Rubáš, který je známý také jako herec divadla Esence, ale vystupoval například se souborem renesanční hudby Musica ad tabulam, nebo s punkovou kapelou Debilní název. Ve Vasilově Rubáši kromě zpěvu a zvukových efektů obsluhuje především djembe.

Posluchači se mohou těšit na nápadité, trefné a vtipné texty, neotřelé a přitom chytlavé melodie, zajímavé aranže a k tomu atraktivního hosta Dagmar Peckovou!

 

Účinkují:

Vasilův Rubáš

Filip Novák

Petr Rubáš

host představení Dagmar Pecková

Pátek 9. 4. 2021

 

19.00 Pardubice Společenský sál radnice

PĚVISSIMO

Dagmar Pecková společně se zástupci mladé pěvecké elity. Koncert plný optimismu a skvělých pěveckých výkonů divákům jistě přinese velkou porci dobré nálady a krásný umělecký zážitek.

Účinkují:

Dagmar Pecková, mezzosoprán, průvodní slovo

Veronika Čambalová, soprán

Marie Sbobodová mezzosoprán

Lukáš Hacek, baryton

Daniel Matoušek, tenor

Zdeněk Klauda – Klavírní doprovod

Sobota 10. 4. 2021

 

18.00 Holice ZUŠ Karla Malicha – Velký sál

GENTLEMEN SINGERS – HUDBA BEZ HRANIC

Koncert špičkového mužského oktetu, spolupracujícího s předními světovými ansámbly, dirigenty, sbormistry, sólisty a skladateli, se koná pod záštitou Dagmar Peckové, která se divákům představí nejen v roli hostitele. Pozvání Dagmar Peckové navazuje na její spolupráci s tímto špičkovým a unikátním vokálním souborem  při natáčení alb Nativitas a Exaltatio. Repertoárový rozsah Gentlemen Singers je velmi široký. Soubor je kritikou ceněný především  pro svou špičkovou interpretaci klasické hudby 20. a 21. století. Nedílnou součást jejich repertoáru tvoří skladby zkomponované či upravené přímo pro Gentlemen Singers členy souboru a skladateli, s nimiž soubor úzce spolupracuje (Jan Vičar, Jan Jirásek, Petr Wajsar, Stephen Hatfield aj.), ale i klasická díla staré hudby.

Napsali o Gentleman Singers: "Když už jsme si mysleli, že víme o sborovém zpěvu všechno (nebo téměř všechno), přišly tyto slovanské hlasy a daly nám lekci z jiného světa interpretace sakrální hudby s příchutí gregoriánského chorálu." (9. 4. 2017, El Diario Vasco). Krása zpěvu, dynamická kontrola a hlasová rezonance českých Gentlemen Singers byla dokonce lepší než u King's Singers" (9. 5. 2012, Irish Examiner).

 

Účinkují:

Gentlemen Singers

Filip Dámec, kontratenor

Jaroslav Šindler, kontratenor

Radek Mach, tenor

Tomáš Kočan, tenor

Ondřej Kleiner, baryton

Martin Struna, baryton

Václav Kovář, bas

Richard Uhlíř, bas (umělecký vedoucí)

host představení Dagmar Pecková

Sobota 17. 4. 2021

 

18.00 Hlinsko Multifunkční centrum

TALENTISSIMO – Zlatá Pecka podporuje mladé talenty

Vystoupení mimořádně nadaných dětí do patnácti let společně s hvězdou světových operních

scén Dagmar Peckovou. I ti nejmenší musí být slyšet! Geniální děti, pro které je hra na klavír, housle či violoncello nedílnou součástí života, usedají ke svým nástrojům ve třech čtyřech letech, aby v osmi letech již vystupovaly s velkými orchestry nebo jezdily po světě a získávaly v mezinárodní konkurenci ocenění. Tyto malé Mozarty představí jedinečný projekt Dagmar Peckové „Talentissimo“! Hostitelem představení, ve kterém společně s Dagmar Peckovou vystoupí nejtalentovanějších instrumentalisté nejmladší generace, bude Multifunkční centrum v Hlinsku. V architektonicky i akusticky vydařeném sále čeká na posluchače jedinečný hudební zážitek.

Účinkují:

Dagmar Pecková – zpěv a průvodní slovo

Nora Lubbadová – klavír  

Jan Vobořil – horna   
Vendula Kocurová – zpěv
Samuel Novák – cello
Anna Palmeová – trubka  
Marie Balcarová – kytara   
Žesťová harmonie Pardubice

Karel Vrtiška – klavírní doprovod

Pondělí 19. 4. 2021

 

19.00 Chrudim Divadlo Karla Pippicha

Dagmar Pecková zpívá písně Kurta Weilla

Jedinečný koncert u příležitosti 60. narozenin Dagmar Peckové.

Při vysloveni jmena Kurt Weill se vám jistě vybaví titul Žebrácká opera a píseň „Žralok zuby má jak nože.“ Dagmar Pecková: „Úžasná a rozmanitá tvorba tohoto německého skladatele židovského původu je pro mne ohromnou inspirací a výzvou. Nejen skladby, které vznikly ve spolupráci         s Bertoldem Brechtem, ale i skladby, které složil během svého francouzského a amerického exilu rozhodně stojí za pozornost. Díla kritická ke společnosti, díla o ženách a láskách, o tématech, která stejně jako tehdy, ani dnes nekončí vždy šťastně.“ 

Dagmar Peckovou při tomto jedinečném koncertu doprovodí špičkoví hudebníci, pohybující se s jistotou a chutí mezi hudebními žánry.

Účinkují:

Dagmar Pecková

Epoque Quartet

Jazz Band Miroslav Hloucal Quartet

Jan Kučera – klavír a dirigent

Pátek 23. 4. 2021

 

Hudební festival Zlatá Pecka 2021

Sobota 21. 8.

16.30 Chrudim Divadlo Karla Pippicha – výstavní síň          

VERNISÁŽ VÝSTAVY FENOMÉN MARIA CALLAS

 

10.30 Chrudim Kostel Nanebevzetí Panny Marie            

ZAHÁJENÍ FESTIVALU SLAVNOSTNÍ MŠÍ A POŽEHNÁNÍM

G. Rossini “Petite messe solennelle”

 

Neděle 22. 8.

 

19.00 Chrudim Klášterní zahrady         

FENOMÉN MARIA CALLAS

Otevírací koncert festivalu se špičkovými českými interpretkami, které nejlépe dokáží vystihnout umění fenomenální pěvkyně Marie Callas za doprovodu Filharmonie Hradec Králové.

Neděle 22. 8.

Pondělí 23. 8.

19.00 Chrudim Městské kino

JÁ, MARIA CALLAS

Výjimečný dokument o řecko-americké operní ikoně důmyslně složený z dosud neznámých archivních záběrů, nezveřejněných fotografií a nahrávek a vzácných zákulisních scén.

 

Úterý 24. 8.

19.00 Chrudim Klášterní zahrady

“LA DOLCE VITA”

Koncert populárního BIG BANDu Chrudim pod vedením Martina Profouse nabídne posluchačům během příjemného odpoledne v Klášterních zahradách průřez swingovými a tanečními melodiemi 20. století.

 

Středa 25. 8.

18.00 Pardubice Východočeské divadlo Pardubice

ROSSINI – VAŘÍME V KUCHYNI

Veselé představení Dětské opery Praha s hudbou G.Rossiniho nám přiblíží dobu a život slavného skladatele.  Malý Gioachino ve 12 letech napsal svou první operu a za svůj život jich složil 39. Publikem zbožňovaný skladatel se později stává vášnivým kuchařem. Vydává vlastní kuchařku a místo hudby skládá jídelní hody.

 

Čtvrtek 26. 8.

19.00 Chrudim Muzeum – Fibichův sál

PĚVISSIMO!

Přijďte si vyslechnout zástupce nastupující pěvecké elity společně s Dagmar Peckovou. Večerem Vás provede výklad chrudimské rodačky, herečky Jany Trojanové.

 
 

Sobota 28. 8.

11.00 Chrudim Resselovo náměstí

TALK SHOW S ALEŠEM CIBULKOU

Talk Show Aleše Cibulky, který si pozve na pódium hudební a umělecké osobnosti z regionu společně s účinkujícími na Hudebním festivalu Zlatá Pecka.

 

16.00 Medlešice Zámecký park

CHRUDIMSKÁ KOMORNÍ FILHARMONIE a The TapTap

Již tradiční hudební happening v krásném prostředí Zámeckého parku v Medlešicích.

Sobota 28. 8.

Neděle 29. 8.

19.00 Chrudim Divadlo Karla Pippicha

Terence McNally MISTROVSKÁ LEKCE

Divadelní hra o Marii Callas, připravovaná speciálně pro festival Zlatá   Pecka. V hlavní roli Dagmar Pecková, režie Petr Mikeska.

 
 

18.00 Holice ZUŠ Karla Malicha

EPOQUE QUARTET + klavírista a skladatel JAN KUČERA + Marie Svobodová

Nejlepší multižánrový kvartet v České republice. Během 20ti leté existence si našel pevné místo na naší i světové scéně. Výrazně posunul hranice kvartetního repertoáru a vyprofiloval se ve špičkový soubor, který je zván ke spolupráci celou řadou skvělých hudebníků z různých odvětví muzikantské branže.

Neděle 29. 8.

19.00 Chrudim Divadlo Karla Pippicha

Jan Jiráň CARMEN Y CARMEN

Festivalové dění tradičně ukončí procházka známou operou. Operní pěvkyně Dagmar Pecková a herečka Bára Hrzánová v naprosto unikátním představení. Po představení čeká na všechny diváky již tradiční setkání a přípitek s účinkujícími.

Pondělí 30. 8.

 

© 2019 Zlatá Pecka

Hudební festival Zlatá Pecka je zapsán jako významná událost do dokumentu Tvář Pardubického kraje.

Záštitu Festivalu Zlatá Pecka 2020 udělil hejtman Pardubického kraje pan Martin Netolický.

Festival se koná za podpory:

Camerata_logo.gif
Logo_RGB.png