PROGRAM

Pecka v dubnu

19.00 Chrudim Muzeum - Fibichův sál           

DASHA A BIG BAND Chrudim

Dagmar Pecková a BIG BAND Chrudim společně pozvali na tradiční jarní koncert populárního chrudimského uskupení skvělou zpěvačku Dashu. Absolventka Státní konzervatoře v Praze a Berklee College of Music v americkém Bostonu, sólově vystupuje v televizních pořadech a koncertuje s kapelou Pajky Pajk a Moondance Orchestra. Na svém kontě má několik symfonických projektů s Martinem Kumžákem, například Dasha symphony, Oratorium Svatého Václava nebo Michael Jackson Symphony. Ztvárnila titulní roli v muzikálu Popelka, Ofélii v české i anglické verzi muzikálu Hamlet, Miu v Galileovi, postavu židovské dívky Rebeky v muzikálu Golem. Zahrála si role Angeliky a Mony Lisy ve stejnojmenných muzikálech, Katariny i Carmen v alternaci s Lucií Bílou v muzikálu Carmen. Vidět ji stále můžete na prknech Hudebního divadla Karlín v muzikálu Eltona Johna Aida, v hlavní roli muzikálů Janka Ledeckého Bonie and Clyde, Jago a Galileo. Za roli Máří Magdaleny v muzikálu Jesus Christ Superstar se stala držitelkou ceny Thálie za rok 2010.

 

Účinkuji:

Dasha

BIG BAND Chrudim

dirigent Martin Profous

host představení Dagmar Pecková

Čtvrtek 8. 4. 2021

 

20.00 Chrudim R Klub

VASILŮV RUBÁŠ A DAGMAR PECKOVÁ JAKO HOST

Folk-reggae-punkové duo ve složení Filip „Vasilděda“ Novák (kytara, akordeon, zpěv) a Petr „Ruby“ Rubáš (perkuse, zpěv) objevila Dagmar Pecková na hudebním festivalu v Českém Krumlově. První polovinu dua tvoří Filip Vasilděda Novák, který také vystupuje s kapelou Basta Fidel a prošel řadou dalších uskupení (Banditos,Bůhví, Parajazz). Je autorem převážné většiny písní a kromě zpěvu obsluhuje akordeon a akustickou kytaru. Druhou polovinou dvojice je Petr Ruby Rubáš, který je známý také jako herec divadla Esence, ale vystupoval například se souborem renesanční hudby Musica ad tabulam, nebo s punkovou kapelou Debilní název. Ve Vasilově Rubáši kromě zpěvu a zvukových efektů obsluhuje především djembe.

Posluchači se mohou těšit na nápadité, trefné a vtipné texty, neotřelé a přitom chytlavé melodie, zajímavé aranže a k tomu atraktivního hosta Dagmar Peckovou!

 

Účinkují:

Vasilův Rubáš

Filip Novák

Petr Rubáš

host představení Dagmar Pecková

Pátek 9. 4. 2021

 

19.00 Pardubice Společenský sál radnice

PĚVISSIMO

Dagmar Pecková společně se zástupci mladé pěvecké elity. Koncert plný optimismu a skvělých pěveckých výkonů divákům jistě přinese velkou porci dobré nálady a krásný umělecký zážitek.

Účinkují:

Dagmar Pecková, mezzosoprán, průvodní slovo

Veronika Čambalová, soprán

Marie Svobodová, mezzosoprán

Karolína Žmolíková, soprán

Lukáš Hacek, baryton

Daniel Matoušek, tenor

Zdeněk Klauda, klavírní doprovod

Sobota 10. 4. 2021

 

18.00 Holice ZUŠ Karla Malicha – Velký sál

GENTLEMEN SINGERS – HUDBA BEZ HRANIC

Koncert špičkového mužského oktetu, spolupracujícího s předními světovými ansámbly, dirigenty, sbormistry, sólisty a skladateli, se koná pod záštitou Dagmar Peckové, která se divákům představí nejen v roli hostitele. Pozvání Dagmar Peckové navazuje na její spolupráci s tímto špičkovým a unikátním vokálním souborem  při natáčení alb Nativitas a Exaltatio. Repertoárový rozsah Gentlemen Singers je velmi široký. Soubor je kritikou ceněný především  pro svou špičkovou interpretaci klasické hudby 20. a 21. století. Nedílnou součást jejich repertoáru tvoří skladby zkomponované či upravené přímo pro Gentlemen Singers členy souboru a skladateli, s nimiž soubor úzce spolupracuje (Jan Vičar, Jan Jirásek, Petr Wajsar, Stephen Hatfield aj.), ale i klasická díla staré hudby.

Napsali o Gentleman Singers: "Když už jsme si mysleli, že víme o sborovém zpěvu všechno (nebo téměř všechno), přišly tyto slovanské hlasy a daly nám lekci z jiného světa interpretace sakrální hudby s příchutí gregoriánského chorálu." (9. 4. 2017, El Diario Vasco). Krása zpěvu, dynamická kontrola a hlasová rezonance českých Gentlemen Singers byla dokonce lepší než u King's Singers" (9. 5. 2012, Irish Examiner).

 

Účinkují:

Gentlemen Singers

Filip Dámec, kontratenor

Jaroslav Šindler, kontratenor

Radek Mach, tenor

Tomáš Kočan, tenor

Ondřej Kleiner, baryton

Martin Struna, baryton

Václav Kovář, bas

Richard Uhlíř, bas (umělecký vedoucí)

host představení Dagmar Pecková

Sobota 17. 4. 2021

 

18.00 Hlinsko Multifunkční centrum

TALENTISSIMO – Zlatá Pecka podporuje mladé talenty

Vystoupení mimořádně nadaných dětí do patnácti let společně s hvězdou světových operních

scén Dagmar Peckovou. I ti nejmenší musí být slyšet! Geniální děti, pro které je hra na klavír, housle či violoncello nedílnou součástí života, usedají ke svým nástrojům ve třech čtyřech letech, aby v osmi letech již vystupovaly s velkými orchestry nebo jezdily po světě a získávaly v mezinárodní konkurenci ocenění. Tyto malé Mozarty představí jedinečný projekt Dagmar Peckové „Talentissimo“! Hostitelem představení, ve kterém společně s Dagmar Peckovou vystoupí nejtalentovanějších instrumentalisté nejmladší generace, bude Multifunkční centrum v Hlinsku. V architektonicky i akusticky vydařeném sále čeká na posluchače jedinečný hudební zážitek.

Účinkují:

Dagmar Pecková – zpěv a průvodní slovo

Nora Lubbadová – klavír  

Jan Vobořil – horna   
Vendula Kocurová – zpěv
Samuel Novák – cello
Anna Palmeová – trubka  
Marie Balcarová – kytara   
Žesťová harmonie Pardubice

Karel Vrtiška – klavírní doprovod

Pondělí 19. 4. 2021

 

19.00 Chrudim Divadlo Karla Pippicha

Dagmar Pecková zpívá písně Kurta Weilla

Jedinečný koncert u příležitosti 60. narozenin Dagmar Peckové.

Při vysloveni jmena Kurt Weill se vám jistě vybaví titul Žebrácká opera a píseň „Žralok zuby má jak nože.“ Dagmar Pecková: „Úžasná a rozmanitá tvorba tohoto německého skladatele židovského původu je pro mne ohromnou inspirací a výzvou. Nejen skladby, které vznikly ve spolupráci         s Bertoldem Brechtem, ale i skladby, které složil během svého francouzského a amerického exilu rozhodně stojí za pozornost. Díla kritická ke společnosti, díla o ženách a láskách, o tématech, která stejně jako tehdy, ani dnes nekončí vždy šťastně.“ 

Dagmar Peckovou při tomto jedinečném koncertu doprovodí špičkoví hudebníci, pohybující se s jistotou a chutí mezi hudebními žánry.

Účinkují:

Dagmar Pecková

Epoque Quartet

Jazz Band Miroslav Hloucal Quartet

Jan Kučera – klavír a dirigent

Pátek 23. 4. 2021

 

Hudební festival Zlatá Pecka 2021

Sobota 21. 8.

16.30 Chrudim Divadlo Karla Pippicha – výstavní síň          

VERNISÁŽ VÝSTAVY FENOMÉN MARIA CALLAS

Multimediální výstava inspirovaná osudem slavné operní pěvkyně, která si dokázala podmanit svým hlasem miliony příznivců po celém světě a která byla ztělesněním dramatu nejen operního, ale i skutečného života. Fotografie, filmové a hudební ukázky doplněné díly předních českých výtvarníků. Výstava dokumentuje život umělkyně, její komplikovanou a vroucí osobnost, její touhu po absolutní dokonalosti. Je malým vhledem do světa velkého umění, kde rozdávat radost a krásu
může znamenat ztrátu sebe sama.

 

10.30 Chrudim Kostel Nanebevzetí Panny Marie            

ZAHÁJENÍ FESTIVALU SLAVNOSTNÍ MŠÍ A POŽEHNÁNÍM

G. Rossini “Petite messe solennelle”

Kristýna Vylíčilová – soprán

Lucie Hilscherová – alt

Daniel Matoušek – tenor

David Nykl – bas

Karel Vrtiška – klavír

Adam Suk a Helena Suková – varhany

Spojené sbory Vysokoškolský umělecký soubor Pardubice a Salvátor Chrudim

Sbormistr a dirigent Tomáš Židek

 

Neděle 22. 8.

 

19.00 Chrudim Klášterní zahrady         

FENOMÉN MARIA CALLAS

Otevírací koncert festivalu se špičkovými českými interpretkami, které nejlépe dokáží vystihnout umění fenomenální pěvkyně Marie Callas za doprovodu Filharmonie Hradec Králové. Dirigent Tomáš Brauner

Na programu budou díla autorů Donizettiho, Belliniho, Cherubiniho, Rossiniho, Verdiho, Pucciniho, Saint-Saense a Bizeta.

 

Účinkují:

Dagmar Pecková – mezzosoprán

Jana Sibera – soprán               

Lucie Silkenová – soprán        

Iveta Jiříková – soprán             

Jarmila Balážová – mezzosoprán      

Veronika Holbová Rovná – soprán            

Olga Jelínková – soprán           

Marie Svobodová – mezzosoprán       

Roman Hoza – baryton               

Richard Samek – tenor           

Petr Mikeska – moderace

Neděle 22. 8.

Pondělí 23. 8.

19.00 Chrudim Městské kino

JÁ, MARIA CALLAS

Výjimečný dokument o řecko-americké operní ikoně je důmyslně složen z dosud neznámých archivních záběrů, nezveřejněných fotografií a nahrávek, osobní korespondence i vzácných zákulisních scén. Skrze ně snímek Toma Volfa odhaluje podstatu výjimečné ženy, která se ze skromných začátků v New Yorku stala zbožňovanou mezinárodní superstar. Nechybí ani intimní vhled do jejích obav, strachů a depresí: Callasovou tu slyšíme mluvit o umění, rodině, ale i milostné zradě. Maria Callas: vášnivá i tragická diva, bytost pevná i křehká – ale vždy fascinující.

 

Úterý 24. 8.

19.00 Chrudim Klášterní zahrady

“LA DOLCE VITA”

Koncert Bigbandu Chrudim pod vedením Martina Profouse.

Populární a úspěšné chrudimské hudební uskupení nabídne posluchačům během příjemného podvečera v Klášterních zahradách průřez filmovými melodiemi 20. století.

 

Středa 25. 8.

18.00 Pardubice Východočeské divadlo Pardubice

ROSSINI – VAŘÍME V KUCHYNI

Představení Dětské opery Praha atraktivní pro děti dospělé. Stejně jako v minulém ročníku Hudebního festivalu Zlatá Pecka si festival Zlatá Pecka připravil program i pro nejmenší posluchače a jejich rodiče. Veselé představení s hudbou G.Rossiniho nám přiblíží dobu a život slavného skladatele.  Malý Gioachino brzy objevil svět hudby a to i díky tomu, že jeho rodiče byli potulní komedianti. Ve 12 letech napsal svou první operu a za svůj život jich složil 39. Byl velmi oblíben a publikum ho zbožňovalo. Proslavil se větou „dejte mi seznam prádla a já ho zhudebním“. Později se stává vášnivým kuchařem, zakoupí statek na venkově a pořádá hostiny, Sám peče a sám vaří. Vydává vlastní kuchařku a místo hudby skládá jídelní hody a v našem představení uvidíte hudební ukázky z jeho slavných děl i se zastavíme u něj v kuchyni.

 

Čtvrtek 26. 8.

19.00 Chrudim Muzeum – Fibichův sál

PĚVISSIMO!

Během unikátního hudebního večera můžete z jednoho jeviště vyslechnout pěveckou legendu Dagmar Peckovou společně se zástupci elity nastupující pěvecké generace a absolventy Interpretačních kurzů Dagmar Peckové. Večerem Vás provede výklad chrudimské rodačky, herečky Jany Trojanové společně s Dagmar Peckovou.

 

Účinkují:

Dagmar Pecková – mezzosoprán

Marie Svobodová – mezzosoprán

Daniel Matoušek – tenor

Kristýna Kůstková – soprán

Lukáš Hacek – bas

 

Pátek 27. 8.

18.00 Hlinsko Multifunkční centrum

KONCERT Zlatá Pecka podporuje mladé talenty

Hudební festival Zlatá Pecka bude již podruhé hostitelem koncertu z cyklu “Zlatá Pecka podporuje mladé talenty”. Vystoupení mimořádně nadaných dětí do patnácti let společně s hvězdou světových operních scén Dagmar Peckovou.

 

Sobota 28. 8.

11.00 Chrudim Resselovo náměstí

TALK SHOW S ALEŠEM CIBULKOU

Talk Show Aleše Cibulky, který si stejně jako v loňském roce, pozve na pódium hudební a umělecké osobnosti z regionu společně s účinkujícími na Hudebním festivalu Zlatá Pecka.

 

16.00 Medlešice Zámecký park

CHRUDIMSKÁ KOMORNÍ FILHARMONIE s dirigentem Martinem Profousem

Skvělý soubor Chrudimské komorní filharmonie vznikl v roce 2006 a poskytuje svým posluchačům kvalitní provedení skladeb v plném obsazení symfonického orchestru. Repertoár orchestru vykazuje nezvyklou šíři od barokních a klasicistních skladeb přes romantismus a 20. století až ke kusům moderní, zejména filmové hudby.

THE TAP TAP

Nevšední a dnes již legendární kapela studentů a absolventů školy Jedličkova ústavu The Tap Tap není žádná rychlokvaška. Během 16 let existence si kapela poctivě prošlápnula své místo v Českém šoubyznysu a mnohokrát úspěšně reprezentovala ČR i v zahraničí.

Během příjemného hudebního happeningu v krásném prostředí zámeckého parku vystoupí řada skvělých sólistů v čele s Dagmar Peckovou.

Sobota 28. 8.

Neděle 29. 8.

19.00 Chrudim Divadlo Karla Pippicha

Terence McNally MISTROVSKÁ LEKCE

Výjimečná žena. Výjimečná umělkyně. Operní diva, která zažila úplný vrchol i pád až na dno. Maria Callas. Výjimečná žena. Výjimečná umělkyně. Operní diva, která zažila úplný vrchol i pád až na dno. Dagmar Pecková. Přijďte na hodinu zpěvu a života, kde ve své velké činoherní premiéře vystoupí Dagmar Pecková v roli Marii Callas. Spojení, které poodhrne oponu světa opery.

Úspěšná divadelní hra o Marii Callas, připravovaná ve spolupráci s divadlem v Mladé Boleslavi speciálně pro festival Zlatá Pecka. V hlavní roli Dagmar Pecková, režie Petr Mikeska.

 

Obsazení rolí:

Maria Callas: Dagmar Pecková 

Sophie de Palma: Malvína Pachlová

Sharon Grahamová: Veronika Bajerová

Anthony Candolino: Petr Mikeska

Pianista: Zdeněk Dočekal

Technik: Matěj Vejdělek

 
 

18.00 Holice ZUŠ Karla Malicha

EPOQUE QUARTET, Marie Svobodová + klavírista a skladatel JAN KUČERA – komorní koncert

Nejlepší multižánrový kvartet v České republice. Během 20ti leté existence si našel pevné místo na naší i světové scéně. Výrazně posunul hranice kvartetního repertoáru a vyprofiloval se ve špičkový soubor, který je zván ke spolupráci celou řadou skvělých hudebníků z různých odvětví muzikantské branže.

Neděle 29. 8.

19.00 Chrudim Divadlo Karla Pippicha

Jan Jiráň CARMEN Y CARMEN

Festivalové dění tradičně ukončí procházka známou operou, která se však ještě za střízliva změní ve zběsilý úprk. Dvě velké hvězdy, každá ovšem v jiném oboru, operní pěvkyně Dagmar Pecková a herečka Bára Hrzánová se scházejí v naprosto unikátním představení, kde obě – každá po svém – ztvární hlavní hrdinku slavné Bizetovy opery. Představení napsal přímo pro Peckovou a Hrzánovou divadelní autor, herec, muzikant a režisér Jan Jiráň.

Pondělí 30. 8.

 

© 2019 Zlatá Pecka

Hudební festival Zlatá Pecka je zapsán jako významná událost do dokumentu Tvář Pardubického kraje.

Záštitu Festivalu Zlatá Pecka 2020 udělil hejtman Pardubického kraje pan Martin Netolický.

Festival se koná za podpory:

Camerata_logo.gif
Logo_RGB.png