© 2019 Zlatá Pecka

Záštitu Festivalu Zlatá Pecka 2019 udělil hejtman Pardubického kraje JUDr. Martin Netolický Ph.D.

Záštitu projektu Zlatá Pecka podporuje mladé talenty udělil 1. náměstek hejtmana Pardubického kraje Ing. Roman Línek.

Festival se koná za podpory:

Generální reklamní partner:

arriva-01.jpg

Partneři:

Logo_RGB.png
Camerata_logo.gif

PROGRAM 2020

10.30 Chrudim Kostel Nanebevzetí Panny Marie            

ZAHÁJENÍ FESTIVALU SLAVNOSTNÍ MŠÍ A POŽEHNÁNÍM

G. Rossini “Petite messe solennelle”

Kristýna Vylíčilová – soprán

Lucie Hilšerová – alt

Daniel Matoušek – tenor

David Nykl – bas (přislíbeno)

Klavír – 

Varhany – Adam Suk a Helena Suková

Spojené sbory, sbormistr a dirigent Tomáš Židek

16.30 Chrudim Divadlo Karla Pippicha – výstavní síň          

VERNISÁŽ VÝSTAVY FENOMÉN MARIA CALLAS

 

19.00 Chrudim Klášterní zahrady         

FENOMÉN MARIA CALLAS

Otevírací koncert festivalu se špičkovými českými interpretkami, které nejlépe dokáží vystihnout umění fenomenální pěvkyně Marie Callas za doprovodu Filharmonie Hradec Králové. Dirigent Tomáš Brauner.

Na programu budou díla autorů Donizettiho, Belliniho, Cherubiniho, Rossiniho, Verdiho, Pucciniho, Saint-Saense a Bizeta.

Účinkují:

Jana Sibera – soprán

Lucie Silkenová – soprán        

Eva Jiříková – soprán             

Jarmila Balážová – mezzosoprán      

Eva Holbová Rovna – soprán            

Olga Jelínková – soprán           

Marie Svobodová – mezzosoprán       

Roman Hoza – baryton               

Richard Samek – tenor

 

Neděle 23. 8.

 
 

Pondělí 24. 8.

19.00 Chrudim Městské kino

JÁ, MARIA CALLAS

Výjimečný dokument o řecko-americké operní ikoně je důmyslně složen z dosud neznámých archivních záběrů, nezveřejněných fotografií a nahrávek, osobní korespondence i vzácných zákulisních scén. Skrze ně snímek Toma Volfa odhaluje podstatu výjimečné ženy, která se ze skromných začátků v New Yorku stala zbožňovanou mezinárodní superstar. Nechybí ani intimní vhled do jejích obav, strachů a depresí: Callasovou tu slyšíme mluvit o umění, rodině, ale i milostné zradě. Maria Callas: vášnivá i tragická diva, bytost pevná i křehká – ale vždy fascinující.

 

Úterý 25. 8.

19.00 Chrudim Klášterní zahrady

“LA DOLCE VITA”

Koncert Chrudimského Big Bandu pod vedením Martina Profouse

Populární a úspěšné chrudimské hudební uskupení nabídne posluchačům během příjemného odpoledne v Klášterních zahradách průřez filmovými melodiemi 20. století.

 

Středa 26. 8.

18.00 Pardubice Východočeské divadlo Pardubice

ROSSINI – VAŘÍME V KUCHYNI

Představení Dětské opery Praha atraktivní pro děti dospělé. Stejně jako v minulém ročníku Hudebního festivalu Zlatá Pecka si festival Zlatá Pecka připravil program i pro nejmenší posluchače a jejich rodiče. Veselé představení s hudbou G.Rossiniho nám přiblíží dobu a život slavného skladatele. Malý Gioachino brzy objevil svět hudby a to i díky tomu, že jeho rodiče byli potulní komedianti. Ve 12 letech napsal svou první operu a za svůj život jich složil 39. Byl velmi oblíben a publikum ho zbožňovalo. Proslavil se větou „dejte mi seznam prádla a já ho zhudebním“. Později se stává vášnivým kuchařem, zakoupí statek na venkově a pořádá hostiny, Sám peče a sám vaří. Vydává vlastní kuchařku a místo hudby skládá jídelní hody a v našem představení uvidíte hudební ukázky z jeho slavných děl i se zastavíme u něj v kuchyni.

 

Čtvrtek 27. 8.

19.00 Chrudim Velký sál Muzea

PĚVISSIMO!

Během unikátního hudebního večera můžete z jednoho jeviště vyslechnout pěveckou legendu Dagmar Peckovou společně se zástupci elity nastupující pěvecké generace a absolventy Interpretačních kurzů Dagmar Peckové. Večerem Vás provede výklad chrudimské rodačky, herečky Jany Trojanové.

 

Pátek 28. 8.

18.00

KONCERT Zlatá Pecka podporuje mladé talenty

Hudební festival Zlatá Pecka bude již podruhé hostitelem koncertu z cyklu "Zlatá Pecka podporuje mladé talenty”. Vystoupení mimořádně nadaných dětí do  patnácti let společně s hvězdou světových operních scén Dagmar Peckovou

 

 
 

Sobota 29. 8.

11.00 Chrudim Resselovo náměstí

TALK SHOW S ALEŠEM CIBULKOU

Talk Show Aleše Cibulky, který si stejně jako v loňském roce, pozve na pódium hudební a umělecké osobnosti z regionu společně s účinkujícími na Hudebním festivalu Zlatá Pecka.

16.00 Medlešice Zámecký park

CHRUDIMSKÁ KOMORNÍ FILHARMONIE s dirigentem Martinem Profousem

Skvělý soubor Chrudimské komorní filharmonie vznikl v roce 2006 a poskytuje svým posluchačům kvalitní provedení skladeb v plném obsazení symfonického orchestru. Repertoár orchestru vykazuje nezvyklou šíři od barokních a klasicistních skladeb přes romantismus a 20. století až ke kusům moderní, zejména filmové hudby.

THE TAP TAP

Nevšední a dnes již legendární kapela studentů a absolventů školy Jedličkova ústavu The Tap Tap není žádná rychlokvaška. Během 16 let existence si kapela poctivě prošlápnula své místo v Českém šoubyznysu a mnohokrát úspěšně reprezentovala ČR i v zahraničí.

 
 

Neděle 30. 8.

19.00 Chrudim Divadlo Karla Pippicha

Terence McNally MISTROVSKÁ LEKCE

Slavnostní premiéra divadelní hry o Marii Callas, připravovaná ve spolupráci s divadlem v Mladé Boleslavi speciálně pro festival Zlatá Pecka. V hlavní roli Dagmar Pecková, režie Petr Mikeska.

18.00 Holice ZUŠ Karla Malicha

EPOQUE QUARTET – komorní koncert

Nejlepší multižánrový kvartet v České republice. Během 20ti leté existence si našel pevné místo na naší i světové scéně. Výrazně posunul hranice kvartetního repertoáru a vyprofiloval se ve špičkový soubor, který je zván ke spolupráci celou řadou skvělých hudebníků z různých odvětví muzikantské branže..

 

19.00 Chrudim Divadlo Karla Pippicha

Jan Jiráň CARMEN Y CARMEN

Festivalové dění tradičně ukončí procházka známou operou, která se však ještě za střízliva změní ve zběsilý úprk. Dvě velké hvězdy, každá ovšem v jiném oboru, operní pěvkyně Dagmar Pecková a herečka Bára Hrzánová se scházejí v naprosto unikátním představení, kde obě – každá po svém – ztvární hlavní hrdinku slavné Bizetovy opery. Představení napsal přímo pro Peckovou a Hrzánovou divadelní autor, herec, muzikant a režisér Jan Jiráň.

Hrají: Dagmar Pecková, Barbora Hrzánová, Jan Jiráň, Miroslav Kořínek a další.

Pondělí 31. 8.