PROGRAM

 

Dagmar Pecková zpívá písně Kurta Weilla

Neděle 27. 6.

19.00 Chrudim Divadlo Karla Pippicha     

DAGMAR PECKOVÁ ZPÍVÁ PÍSNĚ KURTA WEILLA

Při vysloveni jmena Kurt Weill se vám jistě vybaví slavný titul Dagmar Pecková si pro svůj program zvolila populární i méně známé písně z Weillova širokého repertoáru. Díla kritická ke společnosti, platná dnes stejně jako tehdy, písně o ženách a lásce, které, jak už to tak v životě bývá, mají ne vždy šťastný konec.“ Dagmar Peckovou na pódiu doprovodí sestavy skvělých muzikantů Epoque QUARTET a MIROSLAV HLOUCAL QUARTET, za dirigentským pultem bude vše řídit dirigent Jan Kučera.

Koncert se uskuteční přesně čtyřicet let od prvního profesionálního vystoupení Dagmar Peckové.

Hudební festival Zlatá Pecka 2021

Sobota 21. 8.

16.30 Chrudim Divadlo Karla Pippicha – výstavní síň          

VERNISÁŽ VÝSTAVY FENOMÉN MARIA CALLAS

Multimediální výstava inspirovaná osudem slavné operní pěvkyně, která si dokázala podmanit svým hlasem miliony příznivců po celém světě a která byla ztělesněním dramatu nejen operního, ale i skutečného života. Fotografie, filmové a hudební ukázky doplněné díly předních českých výtvarníků. Výstava dokumentuje život umělkyně, její komplikovanou a vroucí osobnost, její touhu po absolutní dokonalosti. Je malým vhledem do světa velkého umění, kde rozdávat radost a krásu
může znamenat ztrátu sebe sama.

 

11.00 Chrudim Kostel Nanebevzetí Panny Marie            

ZAHÁJENÍ FESTIVALU SLAVNOSTNÍ MŠÍ A POŽEHNÁNÍM

G. Rossini “Petite messe solennelle”

Kristýna Vylíčilová – soprán

Pavla Mlčáková – alt

Daniel Matoušek – tenor

David Nykl – bas

Karel Vrtiška – klavír

Adam Suk a Helena Suková – varhany

Spojené sbory Vysokoškolský umělecký soubor Pardubice a Salvátor Chrudim

Sbormistr a dirigent Tomáš Židek

 

Neděle 22. 8.

 

19.00 Chrudim

FENOMÉN MARIA CALLAS

Otevírací koncert festivalu se špičkovými českými interpretkami, které nejlépe dokáží vystihnout umění fenomenální pěvkyně Marie Callas za doprovodu Filharmonie Hradec Králové. Dirigent Tomáš Brauner

Na programu budou díla autorů Donizettiho, Belliniho, Cherubiniho, Rossiniho, Verdiho, Pucciniho, Saint-Saense a Bizeta.

 

Účinkují:

Dagmar Pecková – mezzosoprán

Jana Sibera – soprán               

Lucie Silkenová – soprán        

Iveta Jiříková – soprán             

Jarmila Balážová – mezzosoprán      

Veronika Holbová Rovná – soprán            

Olga Jelínková – soprán           

Marie Svobodová – mezzosoprán       

Roman Hoza – baryton               

Richard Samek – tenor           

Petr Mikeska – moderace

Neděle 22. 8.

Pondělí 23. 8.

19.00 Chrudim Letní kino

JÁ, MARIA CALLAS

Výjimečný dokument o řecko-americké operní ikoně je důmyslně složen z dosud neznámých archivních záběrů, nezveřejněných fotografií a nahrávek, osobní korespondence i vzácných zákulisních scén. Skrze ně snímek Toma Volfa odhaluje podstatu výjimečné ženy, která se ze skromných začátků v New Yorku stala zbožňovanou mezinárodní superstar. Nechybí ani intimní vhled do jejích obav, strachů a depresí: Callasovou tu slyšíme mluvit o umění, rodině, ale i milostné zradě. Maria Callas: vášnivá i tragická diva, bytost pevná i křehká – ale vždy fascinující.

 

Úterý 24. 8.

19.00 Chrudim Klášterní zahrady

“LA DOLCE VITA”

Koncert Bigbandu Chrudim pod vedením Martina Profouse.

Populární a úspěšné chrudimské hudební uskupení nabídne posluchačům během příjemného podvečera v Klášterních zahradách průřez filmovými melodiemi 20. století.

 

Středa 25. 8.

18.00 Pardubice Východočeské divadlo Pardubice

ROSSINI – VAŘÍME V KUCHYNI

Představení Dětské opery Praha atraktivní pro děti dospělé. Stejně jako v minulém ročníku Hudebního festivalu Zlatá Pecka si festival Zlatá Pecka připravil program i pro nejmenší posluchače a jejich rodiče. Veselé představení s hudbou G.Rossiniho nám přiblíží dobu a život slavného skladatele.  Malý Gioachino brzy objevil svět hudby a to i díky tomu, že jeho rodiče byli potulní komedianti. Ve 12 letech napsal svou první operu a za svůj život jich složil 39. Byl velmi oblíben a publikum ho zbožňovalo. Proslavil se větou „dejte mi seznam prádla a já ho zhudebním“. Později se stává vášnivým kuchařem, zakoupí statek na venkově a pořádá hostiny, Sám peče a sám vaří. Vydává vlastní kuchařku a místo hudby skládá jídelní hody a v našem představení uvidíte hudební ukázky z jeho slavných děl i se zastavíme u něj v kuchyni.

 

Čtvrtek 26. 8.

19.00 Chrudim Muzeum – Fibichův sál

PĚVISSIMO!

Během unikátního hudebního večera můžete z jednoho jeviště vyslechnout pěveckou legendu Dagmar Peckovou společně se zástupci elity nastupující pěvecké generace a absolventy Interpretačních kurzů Dagmar Peckové. Večerem Vás provede zasvěcený výklad chrudimské rodačky Dagmar Peckové.

 

Účinkují:

Dagmar Pecková – mezzosoprán, průvodní slovo

Marie Svobodová – mezzosoprán
Daniel Matoušek – tenor
Lukáš Hacek – bas
Veronika Čambalová – soprán
Karolína Cingrošová – soprán

dále účastníci Interpretačního kurzu Dagmar Peckové

Zdeněk Klauda – klavírní doprovod

 

Pátek 27. 8.

18.00 Hlinsko Multifunkční centrum

KONCERT Zlatá Pecka podporuje mladé talenty

Hudební festival Zlatá Pecka bude již podruhé hostitelem koncertu z cyklu “Zlatá Pecka podporuje mladé talenty”. Vystoupení mimořádně nadaných dětí do patnácti let společně s hvězdou světových operních scén Dagmar Peckovou.

 

Sobota 28. 8.

11.00 Chrudim Resselovo náměstí

TALK SHOW S ALEŠEM CIBULKOU

Talk Show Aleše Cibulky, který si stejně jako v loňském roce, pozve na pódium hudební a umělecké osobnosti z regionu společně s účinkujícími na Hudebním festivalu Zlatá Pecka.

 

16.00 Medlešice Zámecký park

CHRUDIMSKÁ KOMORNÍ FILHARMONIE s dirigentem Martinem Profousem

Skvělý soubor Chrudimské komorní filharmonie vznikl v roce 2006 a poskytuje svým posluchačům kvalitní provedení skladeb v plném obsazení symfonického orchestru. Repertoár orchestru vykazuje nezvyklou šíři od barokních a klasicistních skladeb přes romantismus a 20. století až ke kusům moderní, zejména filmové hudby.

THE TAP TAP

Nevšední a dnes již legendární kapela studentů a absolventů školy Jedličkova ústavu The Tap Tap není žádná rychlokvaška. Během 16 let existence si kapela poctivě prošlápnula své místo v Českém šoubyznysu a mnohokrát úspěšně reprezentovala ČR i v zahraničí.

Během příjemného hudebního happeningu v krásném prostředí zámeckého parku vystoupí řada skvělých sólistů v čele s Dagmar Peckovou.

Sobota 28. 8.

Neděle 29. 8.

19.00 Chrudim Divadlo Karla Pippicha

Terence McNally MISTROVSKÁ LEKCE

Výjimečná žena. Výjimečná umělkyně. Operní diva, která zažila úplný vrchol i pád až na dno. Maria Callas. Výjimečná žena. Výjimečná umělkyně. Operní diva, která zažila úplný vrchol i pád až na dno. Dagmar Pecková. Přijďte na hodinu zpěvu a života, kde ve své velké činoherní premiéře vystoupí Dagmar Pecková v roli Marii Callas. Spojení, které poodhrne oponu světa opery.

Úspěšná divadelní hra o Marii Callas, připravovaná ve spolupráci s divadlem v Mladé Boleslavi speciálně pro festival Zlatá Pecka. V hlavní roli Dagmar Pecková, režie Petr Mikeska.

 

Obsazení rolí:

Maria Callas: Dagmar Pecková 

Sophie de Palma: Malvína Pachlová

Sharon Grahamová: Veronika Bajerová

Anthony Candolino: Petr Mikeska

Pianista: Zdeněk Dočekal

Technik: Matěj Vejdělek

 
 

18.00 Holice ZUŠ Karla Malicha

EPOQUE QUARTET, Marie Svobodová + klavírista a skladatel JAN KUČERA – komorní koncert

Nejlepší multižánrový kvartet v České republice. Během 20ti leté existence si našel pevné místo na naší i světové scéně. Výrazně posunul hranice kvartetního repertoáru a vyprofiloval se ve špičkový soubor, který je zván ke spolupráci celou řadou skvělých hudebníků z různých odvětví muzikantské branže.

Neděle 29. 8.

19.00 Chrudim Divadlo Karla Pippicha

Jan Jiráň CARMEN Y CARMEN

Festivalové dění tradičně ukončí procházka známou operou, která se však ještě za střízliva změní ve zběsilý úprk. Dvě velké hvězdy, každá ovšem v jiném oboru, operní pěvkyně Dagmar Pecková a herečka Bára Hrzánová se scházejí v naprosto unikátním představení, kde obě – každá po svém – ztvární hlavní hrdinku slavné Bizetovy opery. Představení napsal přímo pro Peckovou a Hrzánovou divadelní autor, herec, muzikant a režisér Jan Jiráň.

Pondělí 30. 8.

 
Carmen_02_09_25019_Balous_orez.jpg