VSTUPENKY

Hudební festival Zlatá Pecka 2022

neděle 21. 8.

11.00 hodin kostel Nanebevzetí Panny Marie v Chrudimi
Slavnostní mše a zahájení festivalu
V působivém prostředí Kostela Na Nebevzetí Panny Marie v Chrudimi zazní Mozartova Spatzenmesse sólový kvartet (sestavený z účastníků Pěvissima minulých let), smíšený pěvecký sbor, instrumentální soubor a varhany pod vedením Tomáše Židka.

Vstup volný

pondělí 22. 8.

19.00 hodin Fibichův sál Muzea v Chrudimi/Klášterní zahrady
Fenomén Amadeus
Výběr nejkrásnějších operních árií a scén z Mozartových oper: Kouzelná flétna, Don Giovanni a Figarova svatba v provedení celé řady vynikajících pěvců a za doprovodu Komorní filharmonie Pardubice pod vedením dirigenta s mezinárodním renomé Jiřího Rožně.

čtvrtek 25. 8.

19.00 hodin Fibichův sál Muzea v Chrudimi
Pěvissimo
Jeden z nejkrásnějších a akusticky nejvydařenějších koncertních sálů v České republice, skvělé pěvecké výkony talentovaných interpretů do 30 let, jedinečná možnost vychutnat si pěvecké výkony nastupující špičky klasického zpěvu. Průvodní slovo má Dagmar Pecková.

pátek 26. 8.

18.00 hodin Fibichův sál Muzea v Chrudimi
Talentissimo
Malé Mozarty představuje jedinečný projekt Dagmar Peckové „Talentissimo“, vystoupení mimořádně nadaných dětí do šestnácti let.  V průběhu večera se posluchačům představí geniální děti, které již v útlém věku vystupují s významnými orchestry a získávají významná mezinárodní ocenění.

Připravujeme

neděle 28. 8.

18.00 hodin Holice – ZUŠ Karla Malicha

Trio Euterpé, Daniel Matoušek a Ludmila Pergelová

Tři vynikající instrumentalisté v novém hudebním projektu společně s nominantem Ceny Thálie tenorem Danielem Matouškem a sopranistkou Ludmilou Pergelovou.

neděle 28. 8.

19.00 hodin Divadlo Karla Pipicha v Chrudimi
Peter Shaffer „AMADEUS“

Divadelní hra v nastudování Městského divadla Mladá Boleslav. Příběh proslavil oscarový film Miloše Formana z roku 1984. V inscenaci se na jevišti společně exkluzivně potkají tři držitelé Ceny Thálie: Daniel Bambas, Petr Mikeska a Radim Madeja.

pondělí 29. 8.

19.00 hodin Kulturní centrum Česká Třebová

Studio Ypsilon  „CARMEN Y CARMEN“

Operní pěvkyně Dagmar Pecková a herečka Bára Hrzánová, v naprosto unikátním představení. Každá po svém ztvární hlavní hrdinku slavné Bizetovy opery. Představení napsal přímo pro Peckovou a Hrzánovou divadelní autor, herec, muzikant a režisér Jan Jiráň.

PŘEDPRODEJ

Hlinsko Turistické informační centrum, Čelakovského 561

              Tel.: 731 697 418

Hlinsko Multifunkční centrum Hlinsko, Adámkova ul. 341

              Tel.: 731 151 74