VSTUPENKY

čtvrtek 14. 7.

20.00 hodin Praha – Chodovská tvrz
Pěvissimo
Koncert, během kterého Dagmar Pecková představí nastupující pěveckou elitu Pěvissimo a který se koná jako součást programu festivalu Tóny Chodovské tvrze.

Hudební festival Zlatá Pecka 2022

neděle 21. 8.

11.00 hodin kostel Nanebevzetí Panny Marie v Chrudimi
Slavnostní mše a zahájení festivalu
V působivém prostředí Kostela Na Nebevzetí Panny Marie v Chrudimi zazní Mozartova Spatzenmesse sólový kvartet (sestavený z účastníků Pěvissima minulých let), smíšený pěvecký sbor, instrumentální soubor a varhany pod vedením Tomáše Židka.

Vstup volný

neděle 21. 8.

20.00 hodin Letní kino (alt. Městské kino) v Chrudimi
Amadeus
Projekce slavného filmu režiséra Miloše Formana, který obdržel osm Oscarů, 13 nominací na Oscara a dalších 32 ocenění včetně čtyř Zlatých globů.

Připravujeme

pondělí 22. 8.

19.00 hodin Fibichův sál Muzea v Chrudimi/Klášterní zahrady
Fenomén Amadeus
Výběr nejkrásnějších operních árií a scén z Mozartových oper: Kouzelná flétna, Don Giovanni a Figarova svatba v provedení celé řady vynikajících pěvců a za doprovodu Komorní filharmonie Pardubice pod vedením dirigenta s mezinárodním renomé Jiřího Rožně.

úterý 23. 8.

18.00 hodin Pardubice- Příhrádek
Od Mozarta k jazzu
Během koncertu představí Jan Čonka a Marie Balcarová kytaru nejen jako virtuózní nástroj ale nechají vyniknout především její multižánrové využití. Počínaje transkripcemi barokních skladeb, přes virtuózní tvorbu klasicistních kytaristů, často inspirovanou operou, až po typickou španělskou hudbu a skladby jazzové.

Vstup volný

úterý 23. 8.

19.00 hodin Malá scéna, Sadová 156, Česká Třebová.
Pěvissimo
Dagmar Pecková uvádí Pěvissimo! Koncert plný nádherných pěveckých výkonů a pozitivních emocí, během kterého se představí interpreti, kteří kromě technické dokonalosti a pěvecké suverenity přináší na pódium nadšení a sílu prožitku mládí.

Na koncert Pěvissimo (23. 8. 2022) je možné zakoupit vstupenky také na www.kcct.cz a v Informačním centru v Městském muzeu v České Třebové.

středa 24. 8.

19.00 hodin Museum barokních soch v Chrudimi
Kytara v opeře – Opera v kytaře?
Hlavní téma koncertu představuje kytaru v jedné z jejích typických poloh. Přeneseme se tak do 1. poloviny 19. století, období tzv. kytarománie, kdy hlavními centry kytarového dění byla Paříž a Vídeň a populární operní témata byla často zpracovávána do nejrůznějších typů skladeb pro kytaru. Posluchačům se představí Markéta Hejdová a Martin Cába.

čtvrtek 25. 8.

19.00 hodin Fibichův sál Muzea v Chrudimi
Pěvissimo
V jednom z nejkrásnějších a akusticky nejvydařenějších koncertních sálů v České republice uvádí Dagmar Pecková další koncert z cyklu Pěvissimo. Jedinečná možnost vychutnat si pěvecké výkony nastupujících hvězd klasického zpěvu, absolventek Interpretačních kurzů, jejichž lektorkou se v letošním roce stala mezzosopranistka Markéta Cukrová.

pátek 26. 8.

19.00 hodin Fibichův sál Muzea v Chrudimi
Talentissimo
Malé Mozarty představuje jedinečný projekt Dagmar Peckové „Talentissimo“, vystoupení mimořádně nadaných dětí do šestnácti let.  V průběhu večera se posluchačům představí geniální děti, které již v útlém věku vystupují s významnými orchestry a získávají významná mezinárodní ocenění.

sobota 27. 8.

16.00 hodin Hospic Chrudim
Koncert pro Hospic Chrudim

Během benefičního koncertu vystoupí talentovaní umělci z projektu Dagmar Peckové  „Talentissimo“.

Koncert je malou odměnou a příležitostí k setkání pro pracovníky hospice a jeho podporovatele.

O bližší informace a vstupenky je možno požádat na: blazkova@hospicchrudim.cz.

Benefiční koncert

neděle 28. 8.

18.00 hodin Holice – ZUŠ Karla Malicha

Daniel Matoušek, host Ludmila Pergelová, Trio Euterpé

Rezidenční umělec festivalu, excelentní tenorista Daniel Matoušek, který v minulých letech získal širší nominaci na Cenu Thálie se svým hostem, talentovanou sopranistkou Ludmilou Pergelovou a za hudebního doprovodu tří vynikajících instrumentalistů, společně v novém hudebním projektu.

neděle 28. 8.

19.00 hodin Divadlo Karla Pipicha v Chrudimi
Peter Shaffer „AMADEUS“

Divadelní hra v nastudování Městského divadla Mladá Boleslav. Příběh proslavil oscarový film Miloše Formana z roku 1984. V inscenaci se na jevišti společně exkluzivně potkají tři držitelé Ceny Thálie: Daniel Bambas, Petr Mikeska a Radim Madeja.

pondělí 29. 8.

19.00 hodin Kulturní centrum Česká Třebová

„CARMEN Y CARMEN“

Operní pěvkyně Dagmar Pecková a herečka Bára Hrzánová, v naprosto unikátním představení. Obě hlavní protagonistky, každá po svém ztvární hlavní hrdinku slavné Bizetovy opery. Představení napsal přímo pro Peckovou a Hrzánovou divadelní autor, herec, muzikant a režisér Jan Jiráň.

Na představení Carmen y Carmen (29. 8. 2022) je možné zakoupit vstupenky také na www.kcct.cz a v Informačním centru v Městském muzeu v České Třebové.

PŘEDPRODEJ

Na představení Carmen y Carmen (29. 8. 2022) a koncert Pěvissimo (23. 8. 2022) je možné zakoupit vstupenky také na www.kcct.cz a v Informačním centru v Městském muzeu v České Třebové.